Duikdag – North Seymour & Mosquera 🤿🦈

Dit bericht is deel 7 van 24 in de serie Galapagos 2025

Programma

Vertrek: 7 uur.

Vandaag naar het North Seymour Kanaal en Mosquera. Deze locaties liggen aan de noordkant van Santa Cruz. Heen met de boot, terug grotendeels met de auto. Vandaag weer grote kans op het zien van hamerhaaien, wit- en zwartpuntrifhaaien en diverse soorten roggen.

Meer informatie

Vaste planning

De duikschool heeft vaste dagen voor de duikstekken: maandag en dinsdag in het zuiden, dan vaart de boot op woensdag met de duikers naar het noorden en worden die aan het einde van de dag met de auto weer naar Puerto Ayora gebracht. Op donderdag, vrijdag, zaterdag blijft de boot dan in het noorden. Na de duik van zondag vaart de boot dan weer terug naar het zuiden. De schijnt een zware tocht te zijn (2,5 uur tegen de golven in), die wij gelukkig niet meegemaakt hebben. De terugreis voor ons was nu 20 minuten met de boot, lunch, 40 minuten met de auto naar Puerto Ayora. Heel relaxed. De mensen van de duikschool moeten harder werken: alle spullen de auto in bij de duikschool, de boot in bij de haven en aan het einde van de dag weer in omgekeerde volgorde. Israel aan het werk

Paklijst & Advies

Weer & Temperatuur 🌡️

  • Water: 21°C, met mogelijk matige tot sterke stroming.

Paklijst 🎒

  • Duikuitrusting.
  • Camera of verrekijker voor vogels.
  • Middel tegen zeeziekte kan gezien de heenreis wenselijk zijn.

Opmerkingen

Het zicht was niet super, maar goed genoeg om te kunnen stellen dat we hamerhaaien én een Galapagos haai gezien hebben!

de briefing.

De keuze voor eigen spullen meenemen of niet is voor Galapagos niet heel eenvoudig. Ja, het is veel fijner om je eigen BCD en regulator te gebruiken, maar ze worden op de fles vervoerd van en naar de boot, staan daar ook zo opgebouw met z'n allen tegen elkaar, het is niet optimaal voor de levensduur van je materiaal. Je zou dus ook kunnen overwegen om wel je eigen pak, masker, computer mee te nemen en de rest te huren.